Wszystko się święci – pardon – świeci!

Jeszcze śniegu nie ma, jeszcze mróz nie chwycił wszędzie, ale ozdoby świąteczne już pojawiły się na naszych ulicach i w sklepach. Cały świąteczny szał dopada nas zazwyczaj początkiem listopada, ale dopiero teraz z wolna zaczynamy zwracać na niego uwagę.

Nasze myśli powoli i nieuchronnie zmierzają w kierunku prezentów mikołajkowych, a potem już z górki wpadamy w świąteczno-sylwestrowy szał.

Okres ten zdecydowanie kojarzy mi się z błyskiem i świecidełkami. Pewnie nie tylko mnie, skoro półki sklepowe w tym czasie uginają się od złotych, srebrnych i różnobarwnie błyszczących opakowań, pudełek i pudełeczek.

Już chyba wiecie do czego nawiązuję.

Otóż kiedy mamy ochotę na więcej blasku niż tylko drobne, jednostkowe elementy uzyskiwane dzięki hot-stampingowi, sięgnąć możemy po druk na kartonach metalizowanych.

Technologicznie rzecz ujmując sprawa wygląda następująco:

Karton przed drukiem laminujemy metaliczną folią. Na tak przygotowanym podłożu drukujemy w technologii offsetu UV (jest to druk offsetowy na materiałach niewsiąkliwych). Folia pokryta farbą błyszczy się w stopniu zależnym od tego jak bardzo kryjącego koloru użyjemy. W miejscach gdzie chcemy uzyskać „płaski”, matowy kolor musimy poddrukować powierzchnię kolorem białym. Stopień błyszczenia możemy również różnicować stosując lakiery (np. hybrydowy i błyszczący).

Tyle teorii. Z tzw. metalizą pracuje się o tyle trudno, że nie jesteśmy w stanie za wczasu zrobić próby koloru, żeby odpowiedzieć na pytanie: jak to będzie wyglądać? Warto tutaj oprzeć się na doświadczeniu drukarni lub grafików, którzy obracają się w tej materii od jakiegoś czasu.

Atutem tego typu druku jest to, że możemy otrzymać pięknie błyszczącą jednolitą powierzchnię, niezależnie od rozmiaru naszego opakowania. Nie da się przejść obok niego obojętnie.

Używając tego uszlachetnienia możemy spełnić oczekiwania nasze i naszych Klientów dając im w okresie świąt wyjątkowy efekt.

P.S. Druk ten nie jest produktem sezonowym, możemy wykorzystywać go przez cały rok w zależności od tego kiedy i gdzie chcemy ZABŁYSNĄĆ 🙂 Przykłady prac na „metalizie” możecie obejrzeć na naszej stronie: www.kmsystem.com.pl/printshop w zakładkach „podłoża” i „uszlachetnienia”.

Reklamy