Się klei, a kleju brak

W ostatnim wpisie dotyczącym różnych materiałów POS, pojawiała się propozycja naklejek elektrostatycznych. Pamiętam, że gdy usłyszałam po raz pierwszy tę nazwę, to skojarzyła mi się z niemiłym stanem naelektryzowanych zimą włosów. Po zapoznaniu się z tematem byłam jednak bardzo mile zaskoczona. Postanowiłam więc powiedzieć na ten temat coś więcej.

Technicznie rzecz ujmując naklejka elektrostatyczna powstaje na folii polipropylenowej (bezbarwnej lub białej) naładowanej elektrycznie. Zjawisko to pozwala na przyklejenie materiału praktycznie do każdej powierzchni. Pewnie wielu z Was zna już naklejki adhezyjne i stwierdzi, że „elektrostatyka” to praktycznie to samo. Jednak przewagą tej drugiej jest fakt, że powierzchnia na której umieszczamy materiał nie musi być idealnie gładka, jak w przypadku „adhezji”. Pojawiają się więc nowe możliwości takie jak „rozwieszanie” materiałów reklamowych w miejscach do tego niesprzyjających, np. na chropowatych ścianach, tekstyliach, cegłach, metalu – wymieniać można w nieskończoność. Oczywiście pamiętamy, że mówimy o powierzchniach suchych, wewnątrz budynków.

Zdecydowaną zaletą jest również brak użycia kleju, dzięki czemu:

  • po pierwsze przy rozmieszczaniu materiału nie tworzą się pęcherzyki, załamania, czy zagniecenia – „aplikacja jest banalna”;
  • po drugie przy usuwaniu materiału nie pozostają nam żadne ślady – „usuwanie jest banalne”
  • po trzecie uzyskujemy materiał ekologicznie poprawny, czyli przyjazny środowisku – „recykling jest banalny”.

Trzy razy banał przynajmniej w tym przypadku daje po trzykroć większą funkcjonalność i ułatwienie dla Klienta.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż przygotowanie konkretnego materiału reklamowego również nie przysparza wielu problemów. Naklejki elektorstatyczne mogą być wykonane w dowolnych kształtach dzięki zastosowaniu wykrojnika. Również sam zadruk jest uzależniony od naszej wyobraźni. Z powodzeniem umieścimy na nich zarówno piękne zdjęcia, jak i wymyślną grafikę.

Jeżeli chcecie mieć materiały reklamowe, które nie będą pojawiać się w standardowych miejscach, a do tego czasem to miejsce muszą zmienić to „elektrostatyka” będzie dla Was.

Mam nadzieję, że włosy nie stanęły Wam dęba.

Reklamy